Nieruchomości wakacyjne w Bułgarii

Nieruchomości w Bułgarii – Słoneczne plaże i dopisująca pogoda

Bułgaria cieszy się popularnością już od wielu lat. Była to turystyczna destynacja polaków w PRL i tak zostało. Bułgaria ma do zaoferowania wiele. Rozrywkę znajdą tu miłośnicy plaży, a także gór, imprezowania lub historii. Pomimo dużego ruchu turystycznego kraj ten posiada tani rynek nieruchomości. Szacuje się, że co najmniej 10 tys. polaków zdecydowało się już na zakup nieruchomości wakacyjne w Bułgarii.

Klimat w Bułgarii

Decydując się na zakup nieruchomości w Bułgarii warto ustalić, gdzie chcielibyśmy ją mieć. Na zachodzie kraju znajdują się góry i tereny wyżynne. Tam temperatura jest nieco niższa niż we wschodniej części kraju, która ma dostęp do Morza Czarnego. Wschód to przede wszystkim piaszczyste plaże i kurorty turystyczne. Najzimniejsze miesiące w Bułgarii to grudzień, styczeń i luty. Jednak warto zwrócić uwagę, że w nawet wtedy średnia temperatura jaka występuje w dzień to temperatura dodatnia. Niekiedy jest to nawet 5 stopni Celsjusza. Najcieplej jest między czerwcem, a wcześniej, choć jeszcze w październiku spotkamy się z temperaturą na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza.

Nieruchomości w Bułgarii – Warna czy Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to jeden z najbardziej popularnych kurortów w Bułgarii. Plaże znajdują się kilkaset metrów od kurortu. Do tego miejsce to posiada szereg atrakcji jak kluby, restauracje, parki rozrywki, aquaparki. Najbliższe lotnisko znajduje się w miejscowości Burgas oddalonej o około 30 km od Słonecznego Brzegu. W przypadku lotniska wygrywa zdecydowanie Warna. Lotnisko znajduje się niecałe 10 km od centrum. Warna posiada także więcej zabytków jak np. termy rzymskie.

Zakup nieruchomości w Bułgarii to poważna decyzja. Pomimo stosunkowo niskiej kwoty jaką zapłacimy za mieszkanie należy rozważyć czy taka inwestycja się nam zwróci. Możemy to oszacować na podstawie cen za wynajem w danej lokalizacji oraz przede wszystkim komu wynajmiemy mieszkanie. Jeśli turystom musimy wziąć pod uwagę długość okresu turystycznego.

Jedna myśl nt. „Nieruchomości wakacyjne w Bułgarii

  1. Wow – ja chce nad takie morze. Lato kilka miesięcy a nie jak u nas 🙁 Muszę zobaczyć jakie to sa rzędy kosztów i co z tymi nieruchomościami, kiedy nie ma nas w Bułgarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *